Godina za nama bila je jedna od najtežih u Novom Sadu u novijoj istoriji i sa previše proglašenih dana žalosti. Iako oni, čini se, i dalje ne prestaju.
Kada sistemska podrška porodici deteta sa invaliditetom izostane, a ono izgubi preduslov za kvalitetan život unutar porodične zajednice, dešava se da država preuzme stvar u svoje ruke.
Problemi sa kojima se suočavaju deca sa invaliditetom i njihovi roditelji u našem sistemu nisu malobrojni, ali na sve to neretko zna da se doda još jedan element - diskriminacija.
Veliki broj građana okupio se ispred Karlovačke gimnazije kako bi odao počast nastradalima u obrušavanju nadstrešnice, ali i kako bi pružio podršku učenicima i nastavnicima.
Nerazumevanje zdravstvenih radnika i nespremnost države da pomogne u rešavanju problema lečenja dece sa invaliditetom u Srbiji neki su od najvećih problema sa kojima se suočavaju.
Karlovačka gimnazija osudila je ponašanje predsednika Opštine Sremski Karlovci Dražena Đurđića i drugih osoba tokom akcije "Zastani, Srbijo", 29. novembra.
Advokat Dejan Čortan, branilac aktiviste studentske organizacije "Stav" Dejana Bagarića, kaže za 021.rs da je jedno od krivičnih dela koja mu se stavljaju na teret neosnovano.
"Ova škola ima učenike mnogo bolje nego što to ova uprava zaslužuje", jedna je od poruka sa javnog časa za odbranu dostojanstva Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj".
Tokom akcije "Zastani Srbijo" koja je počela u 11.52 časa došlo je do incidenta ispred Karlovačke gimnazije, a bio je uključen i predsednik opštine Dražen Đurđić.
Tačno četiri nedelje prošlo je od tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada se betonska nadstrešnica obrušila i ubila 15 osoba i teško ranila dve.
Septembarska prosečna plata Novosađana je, u odnosu na avgust, manja za 1.779 dinara. To znači da je prosečna plata bez poreza i doprinosa iznosila 111.377 dinara.
U trećoj nedelji nakon obrušavanja nadstrešnice Železničke stanice 15. žrtva podlegla je teškim povredama, dok se dvoje mladih još uvek bori za život. Na red su došla i prva hapšenja zbog nesreće.